V roce 1991 vzniká band Jolly Joker and The Plastic Beatles of the Universe. Zakládajícím členem je Petr Kumandžas, do té doby (od roku 1988) člen nejvýznamnější kultovní kapely 70. a 80. let Plastic People of the Universe. Koncem 80. let kapela v sestavě Petr Kumandžas (zpěv, basová kytara), Jiří Egrt (sólová kytara), Ivan Pelíšek (bicí) vystupovala pod názvem Egypt a natočila demo – psychedelický vinyl se stejnojmenným názvem Egypt.

Následně vzniklá kapela Jolly Joker and The Plastic Beatles of the Universe raketovým startem slaví úspěchy nejen doma ale i v Evropě. Debutové album Heavy, Funky, Boxing n‘ Roll (1992), ve svém stylu revoluční deska, ovlivnila generaci nově vznikající hudební scény po pádu komunistického režimu. Od roku 1992 se Jolly Joker & P.B.U. stává stálicí na klubové scéně i scéně festivalové.

V roce 1995 vydává CD Pro-Tlak (Indies records) s více hardcoreovou podobou proti první desce H.F.B.R.
V období od roku 1998 až do roku 2003 kapela koncertuje, nicméně řeší se různé personální změny. Návrat do undergroundu, kde pracuje na konceptu desky Welcome to da East Block, která vychází v roce 2005 pod vlastním labelem Akathist.

Letos je tomu právě 25 let, co vyšlo H.F.B.R. a proto se také jede toto turné.

POP KILLERS (Třebíč)
Třebíčskou kapelu POP KILLERS (rock-crossover) založil v roce 2013 zpěvák Vlasta Zahrádka (czech Faith No More, ex Carmen). Od začátku se zaměřují pouze na vlastní tvorbu, kterou trefně pojmenoval Petr Kůsa (Fajn Rock Music) jako „ten nejpřísnější pop v celý ČR“ 🙂 Texty zpívané v češtině vykreslují temnější stránku lidské duše. Kapela nahrává první skladby,  2015 vydává úspěšně recenzované CD Na dně propasti (ROCK & POP, ROCKHOCK aj.). Videoklip Na kafe! v říjnu 2016 4x v řadě zvítězil v Czechparádě jedné hudební stanice a PopKillers se tak stali kapelou měsíce, poté stříbro v diváckém hlasování o Kapelu roku. PK  jste také mohli vidět loni  v červnu v pražském klubu RC jako support americké legendy UGLY KID JOE.

MAGUA (Nové Město na Moravě)
Nejde nepoužít tento popis z novoměstského Váza festu 🙂
Mladá dívčí kapela, složená převážně z mužů, kteří hrají trošku tvrdší rokenrol. O kapele se ví, že ráda nosí růžové spodní prádlo.


https://www.facebook.com/events/2205071316407747/

ENTRY: 120,-